Koronavirus -tilanne aiheuttaa muutoksia Lounais-Hämeen Vihreiden kevääseen.

? Yhdistyksen kevätkokous pidetään suunnitellusti ke 22.4. klo 18 (paikka ilmoitetaan myöhemmin). Riskiryhmiin kuuluvien henkilöiden on kuitenkin syytä jättää kevätkokous väliin ja flunssaoireisten henkilöiden ei tule kokoukseen osallistua. Kokouksessa vältetään lähikontaktin ottamista, kuten kättelyä.

? Puolueen suosituksen mukaisesti yhdistyksen kevätkokouksessa käsitellään vain sääntömääräiset asiat. Tästä syystä ensimmäisten kuntavaaliehdokkaiden nimeäminen siirtyy myöhäisempään ajankohtaan epidemiatilannetta seuraten.

? Kevätkokousta lukuunottamatta muita keväälle suunniteltuja tapahtumia ei järjestetä. Yhdistys pyrkii parhaan kykynsä mukaan pitämään yllä yhteisöllisyyttä verkon välityksellä ja tiedottamaan ajankohtaisista aiheista – myös muusta kuin koronaviruksesta.

Vaikeasta tilanteesta huolimatta kevätauringon lämpöä jokaiselle toivoen,

Lounais-Hämeen Vihreiden puheenjohtaja Maija Kranni